Mapa strony

Juniorzy zakończyli rok na pudle

W ostatnim tegorocznym spotkaniu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych KGHM ZANAM Polkowice pokonał u siebie Karkonosze Jelenia Góra 4:1. Klasycznym hattrickiem popisał się Dawid Świdwa.

23

Był to drugi mecz rundy wiosennej, w którym gospodarze zrewanżowali się rywalom za porażkę w Jeleniej Górze. Od pierwszej minuty meczu ton wydarzeniom na boisku nadawała drużyna trenera Andrzeja Wójcika, która stworzyła sobie wiele sytuacji pod bramką rywali. Dobre akcje Kamila Olszewskiego, który ogrywał niemiłosiernie prawego obrońcę gości siały spustoszenie w szeregach przyjezdnych, ale bez efektu w postaci zdobytych bramek. Konsekwentna gra i pressing polkowiczan przyniósł efekty w postaci goli zdobytych przez Dawida Świdwę oraz Dominika Suchorę. Goście w pierwszej odsłonie meczu byli tylko przystawką, którą skonsumowali z polotem zielono-czarni .Druga odsłona to apatyczna gra miejscowych, którzy zadowoleni wynikiem stworzyli sobie dwie 100% sytuacje a goście po filmowym strzale zmniejszyli rozmiary porażki.

Cel został osiągnięty. Planowaliśmy czwarte miejsce, ale po porażce Zagłębia ze Śląskiem jesteśmy na trzecim miejscu. To ogromny sukces. Chwała zawodnikom za solidną pracę na treningach, która została uwieńczona dobrym miejscem na koniec sezonu oraz atrakcyjną, obfitującą w bramki i sytuacje grą. Nietuzinkowe rozwiązania, inteligencja moich zawodników to klucz do sukcesu. Super chłopaki!!! – podsumował spotkanie trener Andrzej Wójcik.

KGHM ZANAM Polkowice – Karkonosze Jelenia Góra 4:1 (4:1)
Bramki dla KGHM ZANAM: Świdwa 3, Suchora

KGHM ZANAM Polkowice: Kopaniecki (Furtak) – Wasieńko, Żurkowski, Żywakowski, Sobczak, Białocerkiewicz (Sołtys), Tański, Olszewski, Suchora, Jankowski (Leśniewski), Świdwa (Konefał)

 

Galeria zdjęć