Juniorzy rozbili BKS

Juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice pokonali w meczu wyjazdowym BKS Bobrzanie Bolesławiec 5:0. Łupem bramowym podzielili się: Kobyliński 2, Ciupka, Olszewski i Junak.

W upalny, ciepły i piknikowy niedzielny dzień juniorzy starsi odrobili wyjazdowe zadanie w Bolesławcu i pokonali beniaminka LDJS BKS Bobrzanie Bolesławiec 5:0. Pierwsze 20 minut to prawdziwy szturm na bramkę gospodarzy, ale w 7 minucie meczu to miejscowi byli bliżsi strzelenia gola. Nieporozumienie komunikacyjne zawodników z Polkowic i strzał napastnika z BKS-u trafia w boczną siatkę bramki. Po krótkim ostrzeżeniu zielono-czarni za sprawą Kobylińskiego wychodzą na prowadzenie 1:0. Kilka minut później ten sam zawodnik dokłada drugą bramkę. Po pierwszej połowie zielono-czarni prowadzili 2:0.

W drugiej odsłonie gra polkowiczan wyglądała zdecydowanie lepiej, dzięki czemu stworzyły się sytuacje i padły kolejne bramki. Dobre okazje mieli Ciupka, Pilewski, Olszewski i Kostek. Ciekawe akcje bokami oraz gra kombinacyjna na jeden kontakt dziurawiły obronę gospodarzy a kolejne celne trafienia zanotowali Olszewski i Ciupka. Najładniejszą bramkę meczu po dośrodkowaniu Jakowicza ze stoickim spokojem strzelił  Junak ustalając wynik spotkania na 5:0.

 

BKS Bobrzanie Bolesławiec – KGHM ZANAM Polkowice 0:5
Bramki: Kobyliński 2, Ciupka, Olszewski, Junak

 

KGHM ZANAM Polkowice: Kopaniecki, Malawski, Stettler, Junak-Kostek, Cichy, Kielar, Olszewski – Pilewski, Ciupka, Kobyliński
Na zmiany wchodzili: Zdobylak, Jakowicz, Kędziora, Gajewski