Mapa strony

Juniorzy nie dali rady Górnikowi

W 6. kolejce Ligi Dolnośląskiej Juniorów piłkarze KGHM ZANAM Polkowice przegrali z Górnikiem Wałbrzych 1:3. Bramkę dla podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika zdobył Dominik Suchora.

38

Na ławkach trenerskich obu drużyn zasiedli byli przed laty doskonali piłkarze Zagłębia Lubin: Andrzej Wójcik (KGHM ZANAM) i Piotr Przerywacz (Górnik Wałbrzych).

Początek meczu to lekka przewaga gości, którzy po stałych fragmentach gry stwarzali groźne sytuacje. Jednak to zielono-czarni po wzorowo rozegranej akcji i dokładnym podaniu Dominika Suchory do Dawida Świdwy powinni wyjść na prowadzenie. Świdwa w sytuacji sam na sam przestrzelił nad bramką rywala. W odpowiedzi gośćcie po błędzie w ustawieniu na prawej stronie oraz problemach w kryciu wyszli na prowadzenie. W 30 min. meczu dobrze prowadzący zawody sędzia dyktuje karnego dla naszego zespołu, którego na bramkę zamienia Dominik Suchora. Druga część meczu to podobny scenariusz. Dużo animuszu i woli odniesienia zwycięstwa naszych juniorów oraz groźne stałe fragmenty Górnika. Po jednym z nich dobrze uderzona piłka ląduje w bramce gospodarzy. Końcówka meczu to próby doprowadzenia do wyrównania, zakończone utratą kolejnego gola. Ostatecznie Górnik Wałbrzych pokonał w Polkowicach KGHM ZANAM 3:1.

Górnik okazał się wymagającym, dobrze ułożonym zespołem pod względem taktycznym. Mój zespół zagrał bojaźliwie popełniając zbyt wiele błędów w konstruowaniu akcji. Zawiedli zawodnicy doświadczeni, na których bardzo liczyliśmy. Zmiany w ustawieni taktycznym w ostatnich 15 min. nie przyniosły oczekiwanych efektów. Szkoda, że dobra passa został przerwana – podsumował spotkanie trener Wójcik.

KGHM ZANAM POLKOWICE – GÓRNIK WAŁBRZYCH 1:3 (1:1)
Bramka dla Polkowic: Suchora 30 k.

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak- Górecki, Żywakowski, Kłak, Tkaczyk – Tański, Konefał – Wasieńko, Suchora, Węgielski – Świdwa

Rezerwowi-Kostek, Olszewski, Jankowski, Sobczak, Husar, Białocerkiewicz