Juniorzy młodsi liderem

Nadal trwa dobra passa zwycięstw juniorów młodszych Górnika Polkowice występujących w lidze wojewódzkiej. Podopieczni trenera Grzegorza Karmelity pokonali u siebie Bobrzan Bolesławiec 2:1 i zajmują w 1 miejsce w tabeli.

Górnik Polkowice – Bobrzanie Bolesławiec 2:1
bramki :Florian, Mazurowski

Skład: Rydz, Bańka, Kuriata, Hoja, Marciniak, Florian, Kasprzyszak, Korzepa, Januszko, Leśniewski, Mazurowski.

Rezerwa: Bąk, Bukatowicz, Szwedo, Bugaj, Czerep, Sulima, Maziarz

Do meczu z Bolesławcem Górnik przystąpił zmotywowany dwoma wygranymi z Miedzią oraz Śląskiem. Pierwsze minuty pokazały że zespół gości nie przyjechał do Polkowic oddać punkty. BKS w ciągu sześciu minut mógł już prowadzić 2:0 ale szczęście było tym razem po stronie gospodarzy. Jednak co się odwlecze to nie uciecze i Bobrzanie prowadzą1:0. Górnik nie mógł złapać swojego rytmu lecz pod koniec pierwszej połowy Florian doprowadza do remisu i nadzieje na zdobycie trzech punktów odżywają.  Druga połowa to już duża przewaga Polkowiczan, lecz BKS groźnie kontruje. W 78 min po niezłej akcji trójkowej jeden z zawodników został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazuje na jedenasty metr. Tego karnego niestety nie wykorzystuje Januszko. W 80 min Mazurowski strzela na 2:1 i do końca meczu nie oddajemy prowadzenia.

Trener Grzegorz Karmelita: Ostrzegałem chłopaków, że ten mecz nie będzie łatwy. Myślę, że gdzieś w głowach zespół Górnika zlekceważył rywala, a minuty uciekały. Wygrana cieszy, ale styl pozostawia wiele do życzenia. W kontekście meczu w najbliższą środę z Oławą, mój zespół musi wyciągnąć wnioski.