Juniorzy lepsi od Miedzi

W meczu na szczycie Ligi Dolnośląskiej juniorzy starsi KGHM ZANAM Polkowice zasłużenie pokonali Miedź Legnicę 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Osiadły i Kędziora.

 

Mecz z liderem tabeli Miedzią Legnica zapowiadał się bardzo emocjonująco. Polkowiczanie mając do rozegrania zaległe spotkanie w Świdnicy musieli ten mecz wygrać i przy sprzyjających wynikach zostać liderem po rundzie jesiennej. Mocno zmotywowani od początku spotkania zagrali agresywnie. W 2 minucie spotkania Osiadły popisuje się kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego i daje prowadzenie zielono-czarnym. Szybko stracona bramka obudziła gości, którzy osiągnęli lekką przewagę, jednak dobrze grająca obrona polkowiczan nie dopuszczała do groźnych sytuacji pod bramką Furtaka. Po krótkim okresie dominacji Miedzi coraz częściej do głosu dochodzili gospodarze, którzy szczególnie za sprawą Olszewskiego i Kędziory stwarzali groźne sytuacje bramkowe. W 30 minucie akcję lewą stroną zainicjował Olszewski, który cudownie dośrodkowuje do zamykającego Kędziory a ten strzela druga bramkę dla gospodarzy. Do przerwy było 2:0 dla KGHM ZANAM Polkowice.

Początek  drugiej części meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy wypracowali sobie 4 -5 tzw. 100% sytuacji. Jednak Kostek, Kobyliński i Pilewski zmarnowali dogodne okazje do podwyższenia wyniku. Akcje podopiecznych trenera Andrzeja Wójcika to popis wysokich umiejętności techniczno-taktycznych. Szybka gra na jeden, dwa kontakty sprawiała ogromne problemy obronie Miedzianki. Od 80 min. mecz się wyrównał. Zadowoleni z wyniku gospodarze zaczęli popełniać błędy w kryciu co skrzętnie wykorzystali przyjezdni, którzy w 85 min. meczu strzelają bramkę kontaktową. Na więcej tego dnia nie pozwolili  polkowiczanie. Po ostatnim gwizdku sędziego zapanowała ogromna radość w szeregach gospodarzy, którzy długimi momentami grali solidne zawody.

 

KGHM ZANAM Polkowice – Miedź Legnica 2:1 (2:0)
Bramki dla Polkowic:
Osiadły, Kędziora

KGHM ZANAM Polkowice: Furtak – Malawski, Kielar, Stettler, Jakowicz -Kędziora, Osiadły, Kopeć, Kostek, Olszewski – Kobyliński

Na zmiany wchodzili: Pilewski, Boczek, Sobczyk, Medyński

Galeria zdjęć