Jeden punkt do awansu

Już tylko jeden punkt dzieli piłkarzy KGHM ZANAM Górnik Polkowice od upragnionego awansu do 2. ligi. W meczu wyjazdowym rozegranym w Zabrzu zielono-czarni rozbili rezerwy miejscowego Górnika 4:1.

W starciu dwóch górników lepszy okazał się ten z Polkowic. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi już od pierwszych minut narzucili rywalom swój styl gry. W 10 min. wynik spotkania otworzył Rafał Karmelita. Gospodarze zdołali jednak szybko doprowadzić do wyrównania. Po 35 min. było już 2:1 dla naszych, bo swoją kolejną bramkę w lidze zdobył Mariusz Szuszkiewicz. Tuż przed przerwą arbiter podyktował jedenastkę dla polkowiczan przy okazji wyrzucając z boiska gracza zabrzan. Popularny „Mario” nie dał golkiperowi miejscowych żadnych szans zdobywając swojego 26. gola w tym sezonie. Po 45 min. Górnik z Polkowic prowadził 3:1. Po zmianie stron Polkowiczanie za sprawą Szuszkiewicza podwyższyli wynik spotkania na 4:1, a napastnik zielono-czarnych ustrzelił swojego hattricka w meczu.

Górnik II Zabrze – KGHM ZANAM Górnik Polkowice 1:4 (1:3)
Bramki dla Polkowic: Karmelita 10, Szuszkiewicz 35, 45, 73

Górnik Polkowice: Kopaniecki – Magdziak, Opałacz, Kowalski-Haberek, Król, Azikiewicz, Karmelita (64 Ekwueme), Wacławczyk, Radziemski (29 Fryzowicz), Szuszkiewicz (74 Świdwa), Bancewicz (56 Galas)