Hattrick Olka

Udała się inauguracja rozgrywek 1 ligi futsalu przed własną publicznością. Górnik Polkowice pokonał AZS Zielona Góra 8:5. Trzy bramki dla naszego zespołu zdobył Oleksandr Nahaitsev.

Pojedynek z AZS UZ Zielona Góra był pierwszym meczem Zielono-Czarnych w tym sezonie przed własną publicznością, która licznie wypełniła halę przy ul. Dąbrowskiego. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla miejscowych, którzy już w 2. minucie stracili gola. Chwilę później wyrównał Oleksandr Nahaitsev. Niestety brak koncentracji spowodował, że w 12. min. goście ponownie wyszli na prowadzenie. Do remisu doprowadził Kornel Ciupka i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2. Po zmianie stron zielonogórzanom zabrakło sił, co wykorzystali futsalowcy Górnika. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na parkietach ekstraklasy, podopieczni trenera Grzegorza Nowaka szybko wyszli na kilku bramkowe prowadzenie a na listę strzelców wpisali się kolejno: Kamil Olszewski, Paweł Wyżga i Kacper Kośczyszyn. W 30 min. na 6:2 podwyższy po indywidualnej akcji golkiper Zielono-Czarnych –Wojciech Wójtowicz. Niestety chwilę później bramkarz Górnika za faul w środkowej strefie boiska na graczu gości, wyleciał z boiska a jego zespół przez 2. minuty musiał grać w osłabieniu. Rywale wykorzystali ten moment i szybko zdobyli gola, doprowadzając do nerwowej końcówki. Dzięki uwagom grającego trenera Grzegorza Nowaka, polkowiczanie uspokoili sytuację na parkiecie a wynik spotkania ostatecznie ustalił Nahaitsev, dedykując hattricka swojej narzeczonej i oczekiwanemu dziecku.

Górnik Polkowice – AZS UZ Zielona Góra 8:5 (2:2)
Bramki dla Górnika: Nahaitsev 3, Ciupka, Olszewski, Wyżga, Kaśczyszyn, Wójtowicz

Górnik Polkowice: Kamil Izbiański, Paweł Wyżga, Dawid Biały, Kamil Olszewski, Oleksandr Nahaitsev, Wojciech Wójtowicz, Jakub Zdulski, Grzegorz Nowak, Kacper Kaśczyszyn, Kornel Ciupka, Adam Gryga