Grali do końca

Ambicja Górnika został nagrodzona. Polkowiczanie w doliczonym czasie gry zdobyli wyrównującego gola i na trudnym terenie w Kaliszu, zdobyli cenny punkt remisując z KKS-em 2:2.

Pojedynek rozpoczął się fatalnie dla Zielono-Czarnych, którzy już w pierwszej minucie przegrywali z KKS-em 0:1. Jakby tego było mało w końcówce pierwszej połowy, po raz drugi do bramki Błażeja Niezgody, tym razem z 11. metrów trafił  Piotr Giel.  Polkowiczanie nie zamierzali się jednak poddawać. W 62. min. bramkę kontaktową z „karnego” dla Górnika zdobył Mariusz Idzik. W doliczonym czasie gry piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Gawlik, ustalając wynik meczu na 2:2.

KKS 1925 Kalisz – Górnik Polkowice  2:2 (0:2)
Bramki: Piotr Giel 1, 45 (k) – Mariusz Idzik 62 (k), Mateusz Gawlik 90 (s)

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski, 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński (83, 6. Kasjan Lipkowski) – 71. Kamil Koczy (67, 17. Jakub Głaz), 24. Mateusz Wysokiński, 11. Michał Borecki, 10. Néstor Gordillo – 9. Piotr Giel.

Górnik: 12. Błażej Niezgoda – 15. Kacper Poczwardowski (56, 8. Kacper Gościniarek), 5. Michał Bojdys, 4. Jarosław Ratajczak – 25. Karol Fryzowicz, 20. Mateusz Gajda (46, 35. Damian Makuch), 19. Tomasz Kołbon (62, 9. Dominik Pisarek), 7. Szymon Kiebzak (56, 14. Dawid Burka), 10. Abdallah Hafez, 6. Rafał Karmelita (62, 33. Mariusz Sławek) – 27. Mariusz Idzik.

żółte kartki: Smoliński – Bojdys.

czerwona kartka: Michał Bojdys (80. minuta, Górnik, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Dziopak (Tychy).