Grała polkowicka młodzież

Doskonale spisali się juniorzy młodsi Górnika Polkowice, którzy w meczu na szczycie pokonali w Legnicy zespół Miedzi 3:2. Swoje mecze wygrali również młodzicy trenera Juraka, którzy pokonali kolejno Victorię Siciny oraz Pogoń Góra.

Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita

Miedź Legnica – Górnik Polkowice 2:3
Bramki dla Górnika: Mazurowski, Zajączkowski, Januszko

Skład: Szwaj, Marciniak, Kuriata, Bańka, Hoja, Januszko, Kasprzyszak (Włodarczyk), Leśniewski (Szwedo), Zajączkowski, Korzepa (Florian), Mazurowski.

Trener Grzegorz Karmelita: Bardzo trudny mecz, zważywszy na fakt, iż grał lider z wiceliderem. Przed meczem powiedziałem w szatni, że to Miedź będzie chciała wygrać, i że będą grać nerwowo. Pomimo dobrej gry w pierwszej połowie tracimy gola, drugiego z rzutu karnego. Nasza gra była na tyle skuteczna, że jeszcze przed przerwą doprowadziliśmy do remisu. Kolejne 40 minut, to my dyktowaliśmy warunki gry, raz za razem zielono-czarni dochodzili do sytuacji, z których powinny paść gole. Dopiero w 70 minucie zdobywamy prowadzenie i nie „oddajemy” już piłki do końca spotkania.

Dziękuję zespołowi za dobry mecz, za zaangażowanie oraz za siłę charakteru, bo z sytuacji 2:0 podnieśliśmy się i zdołaliśmy wygrać to spotkanie.

Liga Okręgowa Młodzików – trenerzy Wojciech Jurak, Mariusz Jurak

03.10.2018 – 6 kolejka
Górnik Polkowice-Victoria Siciny 17:0 (8:0)

Bramki dla Górnika: Dawid Gawron 4, Paweł Milczarczyk 3, Ignacy Kończak 2, Michał Mowczan 2, Gracjan Śliwka 2, Mateusz Szarek 2, Bartosz Woźniak 1, Marek Pawliszyn 1.

Skład Górnika: Bartosz Kuriata, Mateusz Szarek, Gracjan Pyrzeński, Michał Mowczan, Tomasz Sulima, Marek Pawliszyn, Paweł Milczarczyk, Dawid Gawron, Oliwier Kleinowski, Gracjan Śliwka, Ignacy Kończak, Jacob Kawałko, Bartosz Woźniak, Dawid Szumski, Igor Niewieściuk, Kacper Hanula.

06.10.2018 – 7 kolejka
Pogoń Góra-Górnik Polkowice 1:10 (0:7)

Bramki dla Górnika: Michał Mowczan 3, Paweł Milczarczyk 2, Oliwier Kleinowski 2, Marek Pawliszyn 1, Tomasz Sulima 1, Dawid Gawron 1.

Skład Górnika: Ignacy Kończak, Marek Pawliszyn, Kacper Hanula, Oliwier Kleinowski, Bartosz Kuriata, Gracjan Śliwka, Michał Mowczan, Tomasz Sulima, Dawid Gawron, Paweł Milczarczyk, Gracjan Pyrzeński, Bartosz Woźniak.

Turniejowa Liga Orlików – trener Rafał Czerwonka

Podopieczni trenera Czerwonki zagrali dwa sparingi. Pierwszy ze „Sporting” Wrocław drugi ze
Ślęzą Wrocław.

Trener Rafał Czerwonka – Młodzi zawodnicy Górnika Polkowice uczą się gry w nowym ustawieniu. W ubiegłym roku grali 4+1, natomiast w tym grają 6+1. Trenerzy kładą duży nacisk na pozycjonowanie młodych piłkarzy oraz szukanie wolnych stref. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu gier kontrolnych gdzie strzeliliśmy dużo bramek oraz było widać postęp w grze naszych zawodników. Największą trudność sprawia nam zaczęcie gry od bramki. Chcemy, aby bramkarz wyprowadzał piłkę krótko do bocznych obrońców, co wychodzi coraz lepiej, jednak musimy jeszcze wykonać dużo pracy w tym elemencie gry.