Grała polkowicka młodzież

W miniony weekend grały nasze zespoły młodzieżowe. Rewelacyjne spisali się nasi trampkarze rywalizujący w lidze dolnośląskiej. Podopieczni trenera Huberta Urbańskiego rozgromili Chojnowiankę Chojnów 9:1.

Liga Dolnośląska Trampkarzy – trener Hubert Urbański

KS Polkowice – Chojnowianka Chojnów 9:1 (5:0)
Bramki dla KS: Śmietana Marcel  4, Frankowski Kasjan  2, Poczwardowski Kacper, Łysakowski Sebastian i Kowalski Błażej

KS Polkowice: Prośniak Marcel, Karp Robert, Macała Oliwier, Poczwardowski Kacper, Czerep Gabriel , Lasota Jakub, Tymofiejew Michał, Pieczarka Eryk, Leopold Borys, Leopold Oskar, Łysakowski Sebastian, Kowalski Błażej, Matwiszyn Jakub, Pociecha, Kisiecki Gracjan, Bukatowicz Dominik, Frankowski Kasjan, Śmietana Marcel.

Liga Dolnośląska Młodzików – trener Wojciech Jurak

Eskadra Bolesławiec – KS I Polkowice  5:0 (1:0)

Skład KS: Tomasz Sulima, Bartłomiej Kuriata, Seweryn Pasternak, Hubert Chyliński, Jakub Łoziński, Fabian Frankowski, Mateusz Trojanowski, Maksymilian Makowiecki, Mateusz Terlecki, Patryk Swół.

Klasa Okręgowa Młodzików- trener Marcin Kozłowski, Wojciech Konefał

KS Polkowice – Chojnowianką II Chojnów 9:3 (zaległy)
Bramki dla KS: Bartłomiej Bańka 2, Miłosz Bednarek 2,Marcel Bednarek 2,Kasjan Oruba
i Szymon Ziemniak, jedna bramka samobójcza.

KS Polkowice – Chojnowianka Chojnów 2:5

Marcin Kozłowski: Trzeba podkreślić, że zawodnicy KS-u w pierwszym meczu rywalizowali
z rówieśnikami z Chojnowa, natomiast w sobotę grali już z zawodnikami o 2 lata starszymi. Mimo, że rywal przeważał pod względem wzrostu i warunków fizycznych nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze pokazując charakter, wolę walki i dużo ciekawych akcji, które udało się zamienić na gole. Brawo KS!!!!

KS Polkowice: Łukasz Jarząbek, Kasper Wojciński, Bartłomiej Bańka, Jakub Woźniakiewicz, Szymon Zieminiak, Jan Kręcichwost, Michał Świerniak, Jakub Fink, Kasjan Oruba, Krystian Bukatowicz, Paweł Kędzior, Wojcech Habas, Miłosz i Marcel Bednarek, Wiktor Prymatczuk, Szymon Skalny, Bartosz Januszko,Mateusz Kubiś.

Klasa Okręgowa Juniorów Młodszych – trener Grzegorz Karmelita

Górnik Złotoryja – KS Polkowice 1:2
Bramki dla KS: Leśniewski, Mazurowski

KS Polkowice: Szwaj, Turek, Kuriata, Hoja, Mielczarek, Morawski, Zajączkowski, Korzepa, Kasprzyszak, Czyrniański, Marciniak.
Rezerwowi: Rydz, Leśniewski, Mazurowski, Chyb, Łada, Bugaj, Janczak.

Gdyby ktoś pomyślał, że to spotkanie będzie spacerkiem po boisku, to się grubo mylił. Złotoryja postawiła naszej drużynie ciężkie warunki; stan murawy był fatalny i gra KS-u pozostawiała wiele do życzenia (za wolne rozgrywanie od tyłu, niecelność podań). Jedna akcja gospodarzy dała im prowadzenie i tak przez 60 minut KS nie mógł złapać rytmu. Po wejściu na plac gry w 62 minucie Leśniewski doprowadza do remisu, drugi wprowadzony Mazurowski powyższa wynik na 2:1 i Nasz zespół kończy to spotkanie zwycięsko– mówi trener Grzegorz Karmelita.

Gdy zobaczyłem stan murawy, wiedziałem, że to będzie katorżnicza walka i że ładnego widowiska z tego nie będzie. Nie myliłem się, Górnik Złotoryja strzela nam bramkę, a my nie możemy przebić się do rewanżu. W przerwie nakazałem chłopcom grać długimi piłkami z pominięciem drugiej linii, bo w rozegraniu nie było innej możliwości ze względu na stan boiska. Wymęczone zwycięstwo, ale jakże cieszy. Mam nadzieję, że słabsza dyspozycja mojego zespołu trafiła się w tym spotkaniu a nie w meczu z Chrobrym, z którym zagramy w najbliższą sobotę- kończy Karmelita.