Grała polkowicka młodzież

Minionego weekendu drużyny z Akademii Piłkarskiej Górnika nie mogą zaliczyć do udanych. Najlepiej zaprezentowały się zespołu U-10 i U-11, które rywalizowały w Lidze Turniejowej OZPN.

U-12 Liga Okręgowa Młodzików
Górnik Polkowice – Miedź Legnica 0:12

Mecz był jednostronny. Miedź Legnica wykorzystała wszystkie nasze niedoskonałości w grze obronnej, jak i w wyprowadzaniu piłki. Mimo, że Oktawian Rekis bronił dzisiaj solidnie to niestety nie wystarczyło, żebyśmy zakończyli ten mecz dobrym wynikiem. Miedź Legnica grała szybciej od nas, była lepiej zorganizowana w ofensywie i defensywie, plus ich finalizacja akcji stała na bardzo wysokim poziomie. My natomiast graliśmy przede wszystkim za wolno, było mało ruchu bez piłki u zawodników naszej drużyny. Nie można odmówić naszym chęci, ale Miedź Legnica była dzisiaj zdecydowanie lepszym zespołem. Przed nami dużo do poprawy, ale nie zrażamy się, bo to dopiero początek naszej wspólnej pracy – mówią trenerzy Jakub Rzeszut i Szymon Lewandowski.

 

U-13 Liga wojewódzka Młodzików
Górnik Polkowice – Parasol Wrocław 2:5

Bramki dla Górnika: Bednarek i Matusiak


U-15 Liga Wojewódzka Trampkarzy
FC Wrocław Academy – Górnik Polkowice 7:0 (2:0)

Skład: Druciarek, Pęciak, Iżykiewicz, Golasiński, Tomaszewski, Chyliński, Kuriata Bartosz, Łoziński, Matwiszyn, Frankowski, Matusiak, Ziński, Rudak, Kuriata Bartłomiej, Śliwka, Pawliszyn, Kasprzyszak, Kot

 

U-17 Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
Górnik Polkowice – FC Wrocław Academy 1:4

Bramka dla Górnika: Poczwardowski

Skład : Rydz, Braszko (Adamek), Macała, Bukatowicz, Poczwardowski, Sobczak (Maziarz) Krzyżanowski (Kisiecki), Sowiński, Wingert (Kowalski), Macała (Lasota), Ciupak (Tymofiejew)

 

U-10 Liga Turniejowa OZPN – trenerzy: Bartosz Stępień, Jarosław Sijka

W niedzielę chłopcy z rocznika 2010 rywalizowali w pierwszym jesiennym turnieju ligi trawiastej rozgrywanym na naszych obiektach w Polkowicach. W trakcie turnieju przyszło nam się zmierzyć z następującymi drużynami:

Chrobry Głogów
Chrobry Głogów II
Zagłębie Lubin
Amico Lubin
Górnik Lubin
Odra Chobienia
Grom Gromadzyń Wielowieś

Mecze rozgrywały się w systemie „każdy z każdym”. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, tylko raz musieliśmy uznać wyższość przeciwnika.

Liga turniejowa Orlików OZPN U-11

Górnik Polkowice-Korona Czernina 6:1
Górnik Polkowice-Odra Ścinawa 0:3
Górnik Polkowice-Orla Wąsosz 3:0
Górnik Polkowice-Victoria Siciny 7:0
Górnik Polkowice-MKS Pogoń Góra 2:0

Bramki: 4xJakub Malinowski, Dominik Ramiączek, 3 x Kamil Bochyński, 2 x Kamil Bochyński, Karol Mańka, Cezary Pielach, 1 x Marcel Śliwka

Skład: Mateusz Smoliński, Michał Smoliński, Marcel Śliwka, Oliwier Szydełko, Patryk Szydełko, Piotr Puniach, Jakub Malinowski, Kamil Bochyński ,Dawid Matwiszyn, Karol Mańka, Dominik Ramiączek ,Kamil Bochyński, Cezary Pielach