Górnik ucieka rywalom

W efektownym stylu piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonali Ruch Radzionków 6:0. Łupem bramkowym podzielili się: Maciej Bancewicz, Mariusz Szuszkiewicz, Kamil Wacławczyk Wojciech Galas i Dawid Świdwa.

Pojedynek od samego początku ułożył się po myśli gospodarzy. Już w 9. minucie worek z bramkami otworzył Kamil Wacławczyk. Dziesięć minut później zielono-czarni prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się król strzelców III ligi – Mariusz Szuszkiewicz. W 29. min. czerwoną kartkę za faul na Macieju Bancewiczu, który wychodził na czystą pozycje zobaczył Patryk Wnuki i od tego momentu goście grali w osłabieniu. Po zmianie stron nadal ton grze nadawali polkowiczanie, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 54. min. popularny „Mario” trafił po raz kolejny i zrobiło się 3:0 dla Górnika. W końcówce do bramki rywala trafili jeszcze Wojciech Galas i  Dawid Świdwa. W Polkowicach Górnik rozgromił Ruch Radzionków 6:0. Było to największe zwycięstwo zielono-czarnych w tym sezonie.
29. kolejka ułożyła się idealnie dla naszego zespołu. Solidarnie swoje mecze przegrali zarówno Zagłębie II Lubin jak i Ślęza Wrocław. Co jeszcze bardziej przybliża Górnik Polkowice do awansu.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice – Ruch Radzionków 6:0 (2:0)
Bramki: Wacławczyk 9, Szuszkiewicz 19, 54, Galas 72, Bancewicz 75, Świdwa 89

Górnik: Kopaniecki – Magdziak, Kowalski-Haberek, Radziemski (69 Galas), Król, Bancewicz, Szuszkiewicz (77 Świdwa), Karmelita (64 Ekwueme), Fryzowicz (59 Azikiewicz), Opałacz, Wacławczyk

Radzionków: Stambuła – Szromek (46 Łabojko), Skalski, Krzemień, Mohamed (Małecki), Piecuch (46 Kopeć) Trzcionka, Sroka, Gieroń, Pietryga (59 Rocki), Wnuk

Foto: Tomasz Szulc

Galeria zdjęć