Górnik lepszy od Mieszka

W meczu sparingowym dwóch liderów piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonali w Lubinie lidera III ligi gr. II – Mieszko Gniezno 5:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Maciej Bancewicz, Michał Bednarski, Mariusz Szuszkiewicz oraz Dominik Radziemski i Kornel Ciupka.

Mecz rozpoczął się po myśli polkowiczan, którzy już w 13 minucie po strzale Macieja Bacewicza z rzutu wolnego objęli prowadzenie 1:0. 10 min. później w polu karnym rywala faulowany był Mateusz Surożyński, a sędzia wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem okazał się Michał Bednarski, który jedenastkę zamienił na gola. Do przerwy podopieczni trenera Enkeleida Dobi prowadzili 2:0. Po zmianie stron kolejnego gola dołożył Mariusz Szuszkiewicz i zrobiło się 3:0. Wystarczyła jednak chwila rozluźnienie w linii obrony zielono-czarnych i goście szybko doprowadzili do remisu. W 82 min. akcję lewą stroną boiska przeprowadził Mateusz Magdziak. Dorzucił futbolówkę w pole karne Mieszka, a Dominik Radziemski strzałem głową nie dał żadnych szans golkiperowi przyjezdnych. W 89 wynik meczu ustalił Kornel Ciupka. W Lubinie KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonał Mieszko Gniezno 5:3.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice – Mieszko Gniezno 5:3 (2:0)
Bramki: Bancewicz 13, Bednarski 21 (k.), Szuszkiewicz 47, Radziemski 82, Ciupka 89 – Pawlak 66, Goździk 75, Konieczny 79

KGHM ZANAM Górnik Polkowice
I połowa: Kopaniecki (30 Furtak) – Olszewski, Opałacz, Kocik K., Fryzowicz, Staśkiewicz (30 Baranowski), Wacławczyk, Ekwueme, Bancewicz, Bednarski (30 Świdwa), Surożyński

II połowa: Furtak (60 Malec) – Magdziak Mateusz, Kowalski–Haberek, Magdziak Maciej, Król, Azikiewicz, Galas, Baranowski (60 Konefał), Radziemski, Świdwa (60 Ciupka), Szuszkiewicz