Górniczy stadion bez barier

16 września 2022 roku rozpoczęła się czwarta edycja akcji „Tydzień Bez Barier”. W jej organizację włączył się również Klub Sportowy Górnik Polkowice.

W akcję  zaangażowanych jest kilkanaście organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami w całej Polsce, kluby grające w rozgrywkach na szczeblu centralnym, Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA, oraz  koordynująca całość Federacja Kibiców Niepełnosprawnych.

Akcja ma podkreślić istotę uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby z różnorakimi dysfunkcjami do wyjścia z domu i wizyt na polskich stadionach.

Górnik Polkowice ze swoją infrastrukturą chce również przyłączyć się do akcji. Klub dysponuje miejscami dla osób niepełnosprawnych wraz z podjazdami. Specjalne miejsca są przygotowane na Małej Trybunie oraz Trybunie Głównej. Wszystkie są zadaszone. Dysponujemy również miejscami parkingowymi umieszczonymi tuż przy wejściu na stadion oraz przed budynkiem klubowym, w którym znajduje się winda dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion Górnika przez cały sezon. Najbliższe spotkanie w Polkowicach odbędzie się 1 października o godzinie 18.00. Zielono-Czarni podejmować będą Radunię Stężyca.

Ogólnopolska akcja trwać będzie w dniach 16.09.2022r. – 03.10.2022r.