Mapa strony

Górnicza Barbórka dla Torunia

W górnicze święto zespół Górnika Polkowice uległ przed własną publicznością FC Toruń 1:5. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Paweł Wyżga.

Po wygranej Zielono-Czarnych w meczu wyjazdowym w Białymstoku kibice polkowickiego futsal liczyli na kolejną niespodziankę. Niestety, podopieczni trenera Grzegorza Nowaka tego dnia nie mieli za wiele argumentów, żeby przeciwstawić się rywalom. To goście od samego początku prowadzili grę i po pierwszej odsłonie wygrywali 3:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a ekipa z Torunia wbiła jeszcze 2 gole. Polkowiczanie za wszelką cenę starali się do samego końca o bramkę honorową i się udało. Na 1:5 po uderzeniu Marcela Wolana do bramki przyjezdnych trafił Paweł Wyżga. Spotkanie z FC Toruń zakończyło I rundę Statscore Futsal Ekstraklasy w Polkowicach. Za tydzień Górnik zmierzy się na wyjeździe z Red Devils Chojnice.

Górnik Polkowice – FC Toruń 1:5
Bramki: Paweł Wyżga 38 – Patryk Szczepaniak 2, Daniel Gallego 10, Michał Wojciechowski 15, Mateusz Cyman 30, Mateusz Waszak 34