Górnicy odprawili Victorię

Nie było niespodzianki w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica. W Polkowicach miejscowy Górnik II rozbił Victorię Niemstów 7:1.

Kolejną pucharową wygraną zanotowali juniorzy starsi Górnika Polkowice, którzy reprezentują nas w okręgowym pucharze. W środę bez problemu odprawili z kwitkiem B-klasową Victorię. Naszym rywalom wystarczyło sił tylko na pierwsze 10 minut. Później na murawie dominowali podopieczni trenera Konrada Janczaka, którzy do przerwy prowadzili 6:0. Po zmianie stron piłkarze Górnika zwolnili nieco tempo i rywalizacja stała się bardziej wyrównana. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Górnika 7:1.

Górnik II Polkowice – Vitoria Niemstów 7:1 (6:0)
Bramki dla Górnika: Szymon Figas 10, Adrian Januszko 15, 35, Kacper Sobczak 25, Jakub Hoja 30, Patryk Najdek 44, Damian Bańka 60

Górnik II: Kołodziej – Adamek, Kuriata, Hoja, Januszko, Kisiecki, Figas, Korzepa, Sobczak, Zajączkowski, Najdek
Grali również: Bańka, Kowalik, Leśniewski, Pawlik, Rajczakowski,

Po wygranej nad drużyną z Niemstowa polkowiczanie awansowali do III rundy pucharu, gdzie zmierzą się ze Spartą Rudna. Mecz rozegrany zostanie 26 sierpnia w Polkowicach.