Futsal pierwszoligowy

W meczu inaugurującym 28. kolejkę Statscore Futsal Ekstraklasy, Górnik Polkowice podejmował się broniący się przed spadkiem – Słoneczny Stok Białystok. Pojedynek zakończył się wygraną gości 8:3.

Zespół z Białegostoku przyjechał do Polkowic po komplet punktów i swój cel osiągnął. Gospodarze dotrzymywali kroku rywalom tylko do 19 min. spotkania, kiedy to na tablicy wyników było 2:1. W ciągu kolejnych 60 sekund, przyjezdni nie tylko odrobili straty bramkowe ale wyszli na prowadzenie, wygrywając pierwszą odsłonę 4:2. Po zmianie stron na boisku dominowali białostocczanie, którzy z każdą minutą powiększali przewagę bramkową. Górnicy byli dla rywala jedynie tłem.  Wprawdzie na boisku w drużynie polkowiczan zabrakło Marcela Wolana, to futsal jest grą zespołową i pojedynek zakończył się wygraną drużyny Słoneczny Stok 8:3. Dzięki wygranej zespół z Białegostoku jest coraz bliżej pozostania w gronie futsalowej elity.

Jak powiedział po meczu trener Górnika Grzegorz Nowak, polkowiczanie zaprezentowali poziom pierwszoligowy i brak najlepszego strzelca w drużynie Zielono-Czarnych nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

 

Górnik Polkowice – Słoneczny Stok Białystok 3:8           
Bramki: Kamil Olszewski 3, Marcel Michalczak 15, Paweł Wyżga 35 – Michał Osypiuk 12, 20, 20, 23, Helver Tachack 20, Grzegorz Makal 25, 39, Cristian Neme 40