Dwa springi w jeden dzień

W sobotę piłkarze KGHM ZANAM Polkowice na zakończenie dwutygodniowego obozu dochodzeniowego zagrali dwa mecze kontrolne. Rano zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław, popołudniu z Sokołem Wielka Lipa.

26

Oba mecze rozegrane zostały na wyjeździe. Trener Jarosław Pedryc zabrał na nie 25 piłkarzy (zabrakło kontuzjowanych; Szuszkiewicza, Karmelity oraz Primela). Pierwszy sparing rozegrany został we Wrocławiu przy ulicy Oporowskiej z ekstraklasowym Śląskiem. Pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 4:0(2:0). Nasz zespół dzielnie przeciwstawiał się do 30 min., kiedy po raz pierwszy do naszej bramki trafił Peter Grajcar. Ten sam zawodnik w 45 min. po rzucie rożnym zdobył drugą bramkę dla Śląska. Po przerwie gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki. W 55 min. po strzale Jacka Kiełba do odbitej przez bramkarza piłki doskoczył Wiktor Żytek i było 3:0. W 65 min. wynik meczu na 4:0 ustalił Kaczmarek.

Nasz zespół najlepsze okazje miał w drugiej połowie. Strzał Macieja Bancewicza z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a piłka po uderzeniu z kilku metrów przez Ariela Sworackiego przeleciało nad poprzeczką. Był to bardzo wartościowy sparing, w którym mogliśmy się sprawdzić z zawodnikami, na co dzień grającymi w ekstraklasie– podsumował mecz ze Śląskiem trener Pedryc.

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Gecov, Pawelec, Kaczmarek, Kokoszka, Grajciar, Ostrowski, Wiech, Pich, Żytek, Przystański

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański (70 Sajak) – Szymik (46 Zawadzki), Wacławczyk, Sworacki, Magdziak (70 Karpiński), Galas ( Kasiński), Famulski (25 Ptak), Fryzowicz, Bancewicz, Surożyński ( 46 Dziedzina), Bobkiewicz (70 Rybarczyk).

Drugi sparing polkowiczanie rozegrali na sztucznej płycie w Środzie Śląskiej z drugim zespołem IV ligi Sokołem Wielka Lipa. W meczu tym zabrakło kilku podstawowych zawodników grających ze Śląskiem. W ich miejsce od pierwszych minut wystąpiło m.in. pięciu juniorów naszego klubu. Spotkanie było wyrównane i zakończyło się remisem 2:2 ( 0:0).

Bramki dla naszego zespołu zdobyli; w 49 min .Karpiński oraz w 85 min. z rzutu karnego Magdziak.

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak (46 Kopaniecki) – Zawadzki, Kasiński, Sworacki (46 Magdziak), Karpiński, Rybarczyk, Tański ( 46 Ptak), Suchora (46 Galas), Konefał ( 46 Surożyński), Dziedzina, Tkaczyk ( 46 Bobkiewicz)

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć