Debiutanckie bramki Piecha

W meczu 15. kolejki eWinner 2 Ligi Górnik pokonał Zagłębie II Lubin 3:0. Dwie bramki dla Zielono-Czarnych zdobył nowy nabytek polkowiczan – Arkadiusz Piech.

Udanie w meczu derbowym zadebiutował Arkadiusz Piech, który już na początku miał dogodną sytuację do zdobycia gola. W 19. min. Piech już się nie pomylił i trafił celnie, dając Górnikowi prowadzenie. W 32. min. błąd na 30. metrze popełnił golkiper przyjezdnych, jednak Mariusz Idzik nie zdołał skierować futbolówki do pustej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych 1:0. Po zmianie stron nadal stroną dyktującą warunki gry byli polkowiczanie. W 65. min. Karol Fryzowicz po indywidualnej akcji trafił w słupek bramki rywala. Trzy minuty przed końcem meczu Piech dostał prostopadłą piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem Zagłębia – Szymonem Weirauchą. Doświadczony napastnik nie dał żadnych szans młodemu golkiperowi zdobywając drugiego gola dla Górnika. Wynik meczu ustalił w 89. min.  Szymon Kiebzak.

Górnik Polkowice – Zagłębie II Lubin 3:0 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Piech 19, 87, Szymon Kiebzak 89

Górnik: 1. Marcin Furtak – 25. Karol Fryzowicz, 15. Kacper Poczwardowski, 4. Jarosław Ratajczak, 3. Mateusz Magdziak (74, 2. Bartosz Dyszy), 6. Rafał Karmelita (81, 33. Mariusz Sławek) – 18. Arkadiusz Piech, 35. Damian Makuch, 19. Tomasz Kołbon (81, 29. Filip Baranowski), 10. Abdallah Hafez (68, 7. Szymon Kiebzak) – 27. Mariusz Idzik.

Zagłębie II: 1. Szymon Weirauch – 2. Szymon Karasiński (78, 16. Cyprian Popielec), 3. Jakub Rogalski, 4. Milan Posmyk, 5. Mateusz Bartolewski (46, 14. Kamil Sobczak) – 7. Kacper Masiak (60, 18. Oliwier Sławiński), 8. Jakub Kolan, 6. Mateusz Kizyma (60, 15. Dawid Pakulski), 10. Kacper Terlecki, 11. Mateusz Chmarek – 9. Wojciech Szafranek.

żółte kartki: Fryzowicz, Poczwardowski, Ratajczak, Karmelita, Idzik – Posmyk, Kizyma, Sławiński, Pakulski.

sędziował: Maciej Pelka (Poznań).