Czarno ? zielony Mikołaj

Dzieci z polkowickiej placówki socjalizacyjnej ?Skarbek? miały niezwykły prezent na Mikołaja. Odwiedzili ich piłkarze KS Polkowice wraz ze sztabem szkoleniowym.

Spotkanie przebiegało w atmosferze iście świątecznej. Uczestniczyło w nim blisko czterdzieści osób. Delegację klubu tworzyli: Sztab szkoleniowy i pierwszy zespół. Wizyta rozpoczęła się od uroczystego powitania i wręczenia prezentów podopiecznym polkowickiej placówki.- Pomysł zorganizowania „Czarno ? Zielonych Mikołajek? dla wychowanków Domu Dziecka zrodził się kilka miesięcy temu i natychmiast zaczął być realizowany ? mówi Piotr Wójcik, kierownik I zespołu. Po zapoznaniu z pierwszym zespołem, nadszedł czas na zadawanie pytań mikołajkowym gościom. Dotyczyły one głównie początków kariery naszych piłkarzy oraz recepty na sukces ? To proces złożony. Wymaga ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń i determinacji ? odpowiadali czarno ? zieloni. Po uzyskaniu odpowiedzi na niezwykle ciekawe pytania wychowankowie oprowadzili piłkarzy po placówce i opowiadali im o swoich pasjach. W sumie obdarowanych zostało trzydziestu sześciu podopiecznych ?Skarbka?. Fundatorami paczek byli piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie pierwszego zespołu w tą akcję. Dzieci na ich obecność reagują bardzo pozytywnie- mówiły nam po spotkaniu opiekunki polkowickiej placówki. Na zakończenie dzieci zadeklarowały, że będą dopingować czarno – zielonych podczas meczów o mistrzostwo I ligi w rundzie jesiennej. – Wstęp na wszystkie spotkania podopieczni polkowickiej placówki mają oczywiście bezpłatny – kończy Piotr Wójcik, kierownik I zespołu.