Clearex lepszy o jedno trafienie

W meczu Statscore Futsal Ekstraklasy Górnik Polkowice uległ przed własna publicznością drużynie Clearex Chorzów 3:4. Za tydzień Zielono-Czarni zagrają na wyjeździe z Futsal Team Brzeg.

Spotkanie w Polkowice nie stało na wysokim poziomie. Obie drużyny przystąpiły do pojedynku w nastrojach świątecznych.  Wynik meczu otworzyli goście, którzy w 8 min. objęli prowadzenie 1:0. Minutę później było już 2:0 dla chorzowian. Górnik zdołał jednak szybko odpowiedzieć bramą Dawida Białego. Przez kolejne 24. minuty z boiska wiało nudą i nie padła żadna bramka. Dopiero w końcówce obie ekipy zaczęły trafiać. W 35 min. goście po błędach Górnika, prowadzili już 4:1. W samej końcówce Zielono-Czarni wycofali bramkarza, wprowadzając zawodnika z pola. Przyniosło to efekt w postaci dwóch goli. Niestety do wyrównania zabrakło czasu i mecz zakończył się wygraną Clearexu Chorzów 4:3.

Górnik Polkowice – Clearex Chorzów 3:4  (1:2)
Dawid Biały 9, 37, Radosław Karpiński 38 – Szymon Łuszczek 8, Maciej Mizgajski 9, 34, Przemysław Dewucki 35