Azikiewicz zabrał Ślęzy awans

W ostatnim meczu ligowym piłkarze  KGHM ZANM Polkowice zremisowali we Wrocławiu ze Ślęzą Wrocław 2:2. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Rafał Karmelita i Piotr Azikiewicz.

Pojedynek we Wrocławiu miał szczególne znaczenie dla Ślęzy, która walczyła o awans do II ligi. Polkowiczanie postanowili jednak gospodarzom pokrzyżować szyki. Wprawdzie to Ślęza w 27 min. po bramce Macieja Firleja prowadziła 1:0, ale tuż przed przerwą wyrównał Rafał Karmelita i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron wrocławianie nadal dążyli do objęcia prowadzenia. W 69 min. ponownie do bramki Jakuba Kopanieckiego trafił Firlej.  Zielono-czarni grali ambitnie do samego końca. 10 przed końcowym gwizdkiem arbitra strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadził Piotr Azikiewicz. We Wrocławiu KGHM ZANAM Polkowice zremisował ze Ślęzą 2:2. Remis we Wrocławiu spowodował, że do II ligi awansowała Skra Częstochowa, która wygrała u siebie BKS Stal Bielsko-Biała 3:1, natomiast polkowiczanie godnie zakończyli miniony sezon.

Ślęza Wrocław – KGHM ZANAM Polkowice 2:2 (1:1)
Bramki: Firlej 27, 69 – Karmelita 43, Azikiewicz 79

KGHM ZANAM Polkowice: Kopaniecki – Azikiewicz (86 Ziemniak), Kowalski-Haberek, Ostrowski, Zawadzki (60 Nowacki), Radziemski, Galas (70 Konefał), Karmelita (73 Kobiela), Fryzowicz, Bednarski, Bancewicz