Awans coraz bliżej

W meczu 4. ligi dolnośląskiej piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pewnie wygrali z Olimpią Kowary 3:0. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Drzazga, Szymon Szymik i Mariusz Szuszkiewicz.

kowarolimp

Początek spotkania to wyrównana gra z obu stron. Gospodarze toczyli zacięty bój i stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry, później do głosu doszli Polkowiczanie, którzy zaczęli przeważać i konstruować akcje. W 35 minucie Krzysztof Kaliciak wyprowadził piłkę ze swojej połowy, zagrał prostopadle do Bancewicza, a ten wrzucił dokładnie do Drzazgi. Najlepszy strzelec KGHM ZANAM Polkowice na raty wpakował futbolówkę do bramki miejscowych. Nasi piłkarze poszli za ciosem i 2 minuty później padł kolejny gol. Tym razem „Kali” zagrał do Radosława Karpińskiego, ten dośrodkował piłkę do Szymona Szymika, a obrońca zielono-czarnych ustalił wynik do przerwy na 2:0. Druga połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Podopieczni trenera Jarosława Pedryca długo utrzymywali się przy piłce i stwarzali kolejne sytuacje. W 55 min. Ariel Famulski zagrał długą piłkę za plecy obrońców, a popularny „Drzaga” stoczył kolejny pojedynek z bramkarzem miejscowych. Odbita przez gilkipera Olimpii futbolówka trafiła pod nogi Mariusza Szuszkiewicza, który umieścił ją w bramce gospodarzy. Pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji więcej bramek nie padło. Po raz piąty z rzędu czyste konto w meczu ligowym zachował nasz bramkarz – Aleksander Ptak. W Kowarach KGHM ZANAM Polkowice pokonał Olimpię 3:0 i pewnie zmierza po awans do 3. ligi.

Olimpia Kowary – KGHM ZANAM Polkowice 0:3 (0:2)