3 punkty dla Górnika

W meczu inauguracyjnym przed własną publicznością piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonali Miedź II Legnica 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Marek Opałacz i Mariusz Szuszkiewicz.

Górnicy już od samego początku spotkania narzucili rywalom swój styl gry. Zagrali wysokim pressingiem co niewątpliwie utrudniło poczynania rywalom. Wynik meczu otworzył już w 8 min. Marek Opałacz i zielono-czarni objęli prowadzenie 1:0. Kolejna bramka dla Polkowiczan padła w 34 minucie. Gospodarze wyprowadzili groźną kontrę, prostopadłą piłkę na 16-tym metrze otrzymał Mariusz Szuszkiewicz, który nie dał żadnych szans golkiperowi Miedzi. Do przerwy było 2:0 dla Górnika.
Po zmianie stron do szturmu na bramkę polkowiczan ruszyli goście. W 65 min. po jednej z akcji Miedzianka za sprawą Karola Gardzielewicza zdobyła kontaktowego gola. To jednak było wszystko, na co stać było rywala w tym meczu. Ostatecznie KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonał Miedź II Legnica 2:1 i umocnił się na pozycji lidera.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice – Miedź II Legnica 2:1 (2:0)
Bramki: Opałacz 8, Szuszkiewicz 34 – Gardzielewicz 65

 

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Kopaniecki – Magdziak (73 Azikiewicz), Kowalski-Haberek, Galas, Radziemski, Król, Bancewicz, Szuszkiewicz (57 Surożyński), Bednarski (78 Ciupka), Karmelita (67 Ekwueme), Opałacz

Miedź II Legnica: Dzhanaev – Pojasek, Lewandowski, Skórski (46 Przygocki), Adamski, Gardzielewicz (75 Zatwarnicki), Żyro, Osyra, Żyliński, Makuch, Monteiro (65 Śliwiński)

Galeria zdjęć